пʼятницю, 1 вересня 2023 р.

#Інформуємо#СтаніславАсєєв#ТамараГоріхаЗерня
Станіслав Асєєв і Тамара Горіха Зерня потрапили до короткого списку премії "Ангелус"

Це літературна відзнака, яку вручають щороку з 2006 рокуза найкращу  прозову книгу, опубліковану польською попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав; лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи.

Вручається у Вроцлаві за найкращі прозаїчні твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Нагородою є чек на 150 тисяч злотих, що приблизно дорівнює 49 тисяч доларів, і статуетка авторства вроцлавської різьбярки Еви Россано. З 2009 року нагороджують також і перекладача книги-лауреата. У випадку, якщо нагороду отримає польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книг.


Цікаво знати! 
До списку увійшли тексти Станіслава Асєєва "Світлий шлях. Історія одного концтабору" та "Доця" Тамари Горіха Зерня, обидві у перекладі Марціна Ґачковського.

Дві книги про найжорстокіший військовий конфлікт, що відбувається зараз в Європі - війни в Україні. 

Роман Горіха Зерня "Доця"-  про драматичні події весни і літа 2014 року". 
Головний роман української письменниці Тамари Горіха Зерня, виданий 2019 року видавництвом «Білка». Події в книжці відбуваються 2014 року під час російсько-української війни на сході України. Роман «Доця» відзначено премією Книга року BBC за 2019 рік. Книжку перекладено польською та англійською мовами.

Книга Станіслава Асєєва "Світлий шлях. Історія одного концтабору" - про історію, яку ми не хотіли чути. Це своєрідна розповідь про власне перебування автора у полоні російських найманців у тимчасово окупованому Донецьку, про тортури, яких зазнають бранці на окупованих територіях.

Запрошуємо до нашої бібліотеки для ознайомлення з книгами на будь-яку тематику та знайти нових друзів.