Про бібліотеку

   Бібліотека... Древня і вічно юна оселя людського розуму, прекрасний світ, відкритий кожному, хто любить книгу.
Історія створення Бродівської центральної районної бібліотеки сягає , 1947 року. З 1981 року бібліотека займає спеціально реконструйоване, досить просторе приміщення загальною площею 600 кв. м на майдані Свободи, 3. Усі відділи: читальний зал, абонент для дорослих, абонент для юнацтва, організаційно-методичні та інформаційно-бібліографічної роботи, комплектування та обробки літератури мають зручні для роботи зали та кабінети. Бібліотечний фонд становить більше 40 тис. примірників книг, до бібліотеки надходять також найбільш необхідні для користувачів газети і журнали. Тут трудяться  7 спеціалістів, 5 з них - з вищою освітою.
У читальному залі на 60 посадочних місць зібраний найцінніший бібліотечний фонд, що включає книги з різних галузей знань, довідковий фонд, літературу навчальної програми. Також діє нічний абонемент, який організований для зручності користувачів.
До послуг всіх читачів дорослого віку - галузева і художня література, що знаходиться на абонементі для дорослих.
Старшокласників, студентів та інших читачів чекає непізнаний світ книги в просторому залі юнацького абонементу.
 Центральна міська бібліотека КУ "ЦБС" Бродівської міської ради виконує функції організаційно-методичного центру для 18 публічних сільських БФ надає методичну та практичну допомогу в організації роботи з читачами, в популяризації книг.
За участю та з ініціативи працівників бібліотеки організовуються урочистості з нагоди державних свят та ювілейних дат діячів культури.

Відгомін 70 - річного ювілею бібліотеки

Оксана Думанська
 Про громадськість і громади

        Давно упевнилася і переконую в тому інших, що громади районних центрів і сіл, маленькими кроками унезалежнюючись від влади області чи краю, наведуть лад самі – лише б їм не заважали.  
       Але нині я скажу про інше містечко, з якого повернулася учора увечері – про Броди. Там святкували 70-ліття заснування бібліотеки, яка почала відлік свого активного життя від 13 березня 1947 року. І день тоді був – четвер. Зараз це вже не одна, а дві районні бібліотеки: для дорослих і для дітей. Вони й розташовані неподалік у центрі міста, щоб читачам було легко долати різницю між дитинством і зрілістю))). Фільмували цю подію оператори Бродівського телебачення – чи багато райцентрів можуть це собі дозволити?! 
       Ну, відповість мені скептично налаштований читач, це ж свято… Так, але спробуйте зорганізувати святкування, якщо вас ніхто не любить і ніхто не підтримує: сидітимете самі. Я спостерігала, як зростає стос книжок біля ведучих, як розчулено дякували бібліотеці діти й дорослі, і навіть було кілька «бібліотечних» пісень на знайомі мелодії, і думала, що це святкується не 70-ліття, а перемога над байдужістю, над «мояхатаскрайністю», над жорсткими обставинами виживання культурних осередків.